Uwaga! Od 1 kwietnia 2015 w związku ze zmianą przepisów Kodeksu pracy obowiązuje oficjalny wzór druku skierowania na badania profilaktyczne pracowników.
- Instytut Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi, w ramach realizacji zadania Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowanego przez Ministra Zdrowia, zaprasza pracodawców, profesjonalistów zajmujących się zarządzaniem zdrowiem pracowników oraz lekarzy i pielęgniarki służby medycyny pracy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wspierających zdrowie i aktywność zawodową zróżnicowanego wiekowo personelu, ze szczególnym uwzględnieniem starzejących się pracowników. Czytaj dalej…
- Dla pracownika biurowego – Krajowa Izba Fizjoterapeutów wraz z Ministerstwem Zdrowia, w ramach programu „Aktywna przerwa w pracy”, przygotowała zestaw kilkunastu ćwiczeń do codziennego wykonywania w miejscu pracy czy w domu. Czytaj dalej…
- Informacja dla pracodawcy i pracownika na temat wykonywania badań profilaktycznych pracowników w okresie epidemii (31.03.2020r.)
- Zalecenia dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy
- Wzór skierowania na badanie profilaktyczne pracownika (obowiązuje od 1 kwietnia 2015)
- Informacje o chorobach zawodowych
- Informacja o zmianie obowiązującego wzoru druku orzeczenia lekarskiego dla kierowców transportu drogowego, instruktorów i egzaminatorów od dnia 1 kwietnia 2015.
- Informacja o badaniach kierowców transportu drogowego. (Tekst zaktualizowany do zmiany przepisów z 1 kwietnia 2015 r.)
- Szkoleniowy wideoklip z wypowiedziami ekspertów na temat starzenia się personelu przygotowany przez Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi
- Szkoleniowe wideoklipy z wypowiedziami ekspertów na temat nadwagi przygotowane przez Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi
- Ankiety przygotowane w ramach realizacji projektu “Zasady dobrej praktyki w opiece profilaktycznej nad pracownikami”, którego celem jest wypracowanie najlepszych wzorców i analiza oczekiwań wszystkich zaangażowanych w system opieki profilaktycznej, tj. pracowników, pracodawców i służb ds. BHP oraz lekarzy służby medycyny pracy. Informacja o projekcie – czytaj dalej…
- Informacja o projektach „Move to Work” i „Fit for Work”.
- Informacja dotycząca Projektu „JOCONDA”, którego celem jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa pracy konserwatorów dzieł sztuki.
- Opinia prawna dotycząca ważności zaświadczeń lekarskich wystawionych w innej jednostce niż ta z którą pracodawca ma podpisaną umowę na opiekę profilaktyczną nad pracownikami.
- W ramach Kampanii M45+ realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia w partnerstwie z Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie przedstawiamy materiały informacyjne odpowiadające na podstawowe pytania dotyczące raka nerki, pęcherza moczowego oraz gruczołu krokowego, jak i sposobów zapobiegania tym chorobom.
- Szczepienia ochronne w praktyce lekarzy sprawujących opiekę profilaktyczną nad pracownikami.
- Pylica płuc – informacje dla pacjentów
- Alergia, a zdolność do pracy
- Podstawowe informacje o alergii i alergenach
- Profilaktyka Boreliozy i innych chorób przenoszonych przez kleszcze jako chorób zawodowych
- Profilaktyka dermatoz zawodowych
- Jak zapobiegać alergii zawodowej?
- Zapobieganie zakażeniom krwiopochodnym u personelu medycznego
- Minimalizowanie ryzyka uszkodzenia słuchu w miejscu pracy
- Jak zapobiegać chorobom układu ruchu i obwodowego układu nerwowego wywołanym sposobem wykonywania pracy
- Broszura informacyjna dla pracowników “Co należy wiedzieć o zakażeniach krwiopochodnych w miejscu pracy”
- Archiwum