Szkolenie wyjazdowe PTMP Oddział w Gdańsku w dniach 20-21.10.2023 r. w Starogardzie Gdańskim


W dniach 20 – 21 października 2023 roku odbyło się w Starogardzie Gdańskim wyjazdowe szkolenie Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z warunkami pracy przy produkcji produktów farmaceutycznych w Dziale Formy Suche oraz Ampułkarni w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma SA. Po zwiedzeniu Zakładów na sali wykładowej odbyła się konferencja, w trakcie której wygłoszono wykłady dotyczące między innymi zagrożeń zawodowych w przemyśle farmaceutycznym oraz wynikających ze sposobu pracy w kontekście chorób kręgosłupa. Wykładowcy przybliżyli uczestnikom zagadnienia związane m.in. z programem „Priorytet kręgosłup”. Pierwszy dzień zakończył się spotkaniem integracyjnym w ramach którego odbyły się między innymi zawody bowlingowe.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykład dotyczący zespołów bólowych kręgosłupa, a następnie spotkanie przeniosło się do Grodziska Owidz pod Starogardem Gdańskim, gdzie odbyło się zwiedzanie Muzeum Mitów Słowiańskich oraz zrekonstruowanego w 2011 roku grodu posadowionego na morenowym wzgórzu, na którym we wczesnym średniowieczu funkcjonował jeden z ważniejszych na Kociewiu grodów obronnych.

Dwudniowe szkolenie było okazją do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie będzie inspiracją dla dalszej pracy i rozwoju w dziedzinie medycyny pracy, a także do budowania środowiska zawodowego, w którym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Poniżej można zapoznać się ze szczegółowym programem spotkania oraz z fotoreportażem.